
15 липня 2024 року Ілля Марченко офіційно очолив жіночу національну команду України з тенісу у Кубку Біллі Джин Кінг. Дебютний матч під його керівництвом українки у напруженому протистоянні в Техасі у листопаді 2024 року здобули вольову перемогу над Австрією з рахунком 3:2. В сезоні 2025 року Марченко вивів збірну України до історичної фінальної частини турніру в Шеньчжені (Китай), де наші дівчата дійшли аж до півфіналу. Нещодавно команда Марченка знову впевнено розгромила сильний склад збірної Польщі у кваліфікації.
Як гравець, на сьогодняшний день у світовому чоловічому рейтингу ATP Ілля Марченко посідає 1729 місце. Через те, що він майже не грає на великих професійних турнірах і зосередився на тренерській роботі, вихованець кам'янського СК "Прометей" втратив майже всі свої рейтингові очка. На початку січня нинішього року Марченко зіграв на турнірі в Анталії (Туреччина), де впевнено пройшов кваліфікаційні матчі (переграв Лафазаноса та Дальєва з рахунком 2:0) і виступив у перших раундах основної сітки. Найкращим результатом у його кар'єрі було 49 місце у світі, яке він здобув у вересні 2016 року. За свою тривалу професійну кар'єру (починаючи з 2006 року) Ілля Марченко неодноразово перетинався на корті з лідерами світового тенісу, які на момент матчів або загалом у кар'єрі входили до елітної першої десятки рейтингу ATP. Ось найяскравіші та найважливіші протистояння нашого земляка проти зірок топ-10.
На початку 2016 року на турнірі в Досі (Катар) Ілля Марченко створив гучну сенсацію. У першому колі він обіграв чинного чемпіона турніру та тодішню сьому ракетку світу Давида Феррера з рахунком 6:7, 6:3, 6:2. Це єдина офіційна перемога Іллі над чинним представником топ-10 на рівні ATP-туру. На тому самому турнірі в Досі Ілля після перемоги над Феррером дійшов до півфіналу, де зустрівся з легендарним Рафою Надалем, але поступився йому (3:6, 4:6). Марченко грав проти екс-першої ракетки світу Енді Маррея (Велика Британія) на найбільших аренах. Вони двічі зустрічалися на турнірах Великого шлему — на Australian Open у 2011 та 2017 роках. В обох випадках сильнішим був британець. Проте у 2021 році Ілля взяв реванш, сенсаційно обігравши Маррея у фіналі турніру ATP Challenger у Бієллі. У 2016 році Ілля показав свій найкращий результат на турнірах Великого шлему, дійшовши до четвертого раунду (1/8 фіналу) US Open. Там його зупинив швейцарець Стен Ваврінка (третя ракетка світу на той момент), який у підсумку і виграв той чемпіонат. Також Ілля грав проти інших іменитих тенісистів із топ-10 минулих років, серед яких Нік Киріос (Марченко переміг його на US Open 2016), Жо-Вілфрід Тсонга, Томаш Бердих та Люк Пуй.

Юна зірка українського тенісу Марія Кочерженко сенсаційно розгромила першу ракетку Європи та завоювала легендарний італійський трофей «Piatto dell'Avvenire». Вихованка Кам'янської ДЮСШ №3 увійшла в історію світового спорту, вписавши своє ім'я поруч із Роджером Федерером та Новаком Джоковичем.
Гаслом цьогорічного турніру стала фраза "27-28 країн, одна пристрасть", адже на змагання з’їхалися представники саме такої кількості держав. У цих найпрестижніших стартах серед тенісистів до 14 років взяли участь 128 дівчат. Проте до основної сітки потрапили лише 10 найсильніших тенісисток європейського рейтингу, і серед них — кам'янчанка Марія Кочерженко. Наша талановита землячка впевнено дійшла до фіналу, де розгромила першу ракетку Європи, румунку Єву Марію Булай, та завоювала головний трофей — красиву срібну таріль "Piatto dell'Avvenire". Нагадаємо, що Марія є вихованкою Кам'янської ДЮСШ №3, а тренує юну чемпіонку Сергій Козченко.

У фінальному поєдинку Марія Кочерженко впевнено здолала головну фаворитку змагань та першу ракетку посіву з рахунком 6:1, 6:1. Завдяки цьому тріумфу ім'я юної українки тепер офіційно викарбуване на знаменитому історичному трофеї поруч із легендами світового тенісу. Ця нагорода виглядає як вишукана срібна таріль, у центрі якої нанесено емблему міланського клубу "Tennis Club Ambrosiano", що приймає турнір ще з 1965 року. Головна особливість історичного кубка — гравіювання імен усіх його тріумфаторів. Відтепер на цій легендарній срібній тарелі поруч із Роджером Федерером та Новаком Джоковичем назавжди вписане й ім'я нашої Марії Кочерженко.

Ось як прокоментувало перемогу Марії відоме італійське онлайн-видання "La Voce dei Giornalisti": "Швейцарець Річард Мітчелл та українка Марія Кочерженко стали переможцями 59-го розіграшу турніру "Torneo Avvenire", що проходив на славетних кортах клубу "Ambrosiano" на вулиці Фельтре, 33 у Мілані... У жіночій сітці тріумфувала українка Марія Кочерженко. Посідаючи четверте місце у світовому рейтингу до 14 років, вона впевнено розгромила з рахунком 6:1, 6:1 румунку Єву Марію Булай — першу ракетку світу за версією "Tennis Europe Junior". Українка несподівано вписала своє ім’я в історію змагань, здолавши Булай, яка напередодні вважалася фавориткою. Марія пройшла весь шлях до фінального матчу, не програвши жодного сету. У першій партії Кочерженко буквально домінувала на корті. Вона диктувала темп у розіграшах на задній лінії, не залишивши румунці жодного шансу. Булай виглядала напрочуд нестабільною порівняно з тим, що вона демонструвала на шляху до сьогоднішнього фіналу, де вона також не віддала суперницям жодного сету. У другій партії Булай марно намагалася відігратися після чергового брейку, який українка зробила вже в першому геймі. Після цього поразка румунки стала неминучою. Численні глядачі на сонячних трибунах клубу "Ambrosiano" проводжали її підбадьорливими аплодисментами".
Сама Марія після перемоги скромно підсумувала свій виступ італійським журналістам: "Я дуже рада виграти такий важливий турнір у світовому календарі змагань до 14 років. Єва — чудова суперниця, і ми точно ще неодноразово зустрінемося на корті в майбутньому". https://www.lavocedeigiornalisti.com/attualita/lo-svizzero-richard-mitchell-e-lucraina-mariia-kocherzhenko-vincono-la-59a-edizione-del-torneo-avvenire-di-milano/
Таким чином, Україна вже вдруге вписує своє ім'я в історію цього престижного турніру після тріумфу Вікторії Петренко, який відбувся рівно 10 років тому.

https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=2
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=3
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=4
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=5
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=6
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=7
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=8
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=9
https://www.instagram.com/p/DZPuZE8gEkf/?img_index=10
Текст Віктора КУЛЕНКА

3 червня в Кам'янській ДЮСШ №3 відбулися змагання з тенісу серед спортсменів вікової категорії до 10 років.
На кортах СК Прометей" за нагороди вели боротьбу 15 юних тенісистів (8 дівчат та 7 хлопців), які продемонстрували наполегливість, спортивний характер і справжню жагу до перемоги. До змагань спортсменів підготували тренери Ксенія Бадялова, Михайло Шипунов та Григорій Никифоров. За підсумками матчів визначилися переможці та призери.

У хлопці перше місце посів Аристарх Крецу. Другим був Даніель Мілан. Замкнув призову трійку Даніїл Мажара.

Серед дівчата найкращий результат показала Марія Полюлях. Призерками стали Діана Кабацька та Єва Сотник.
Про це повідомляється у групі Дитячо-юнацька спортивна школа №3 м. Кам'янське

У Кишиневі (Молдова) з 9 по 17 травня проходив міжнародний тенісний турнір TE U14 Biotehnos Series Cup ІІ категорії. У змаганнях на ґрунтових кортах основної сітки взяли участь 32 юнаки з десяти країн. Ярослав Вовк, вихованець тренера Сергія Козченка з тенісного відділення кам’янської ДЮСШ № 3, здобув одразу дві нагороди. В одиночному розряді юнак став срібним призером, а у парному розряді разом зі співвітчизником Мироном Скакуном виборов "бронзу".
В першому раунді одиночного розряду Ярослав впевнено переміг представника Молдови Давида Оглінду з рахунком 6:0, 6:1. В 1/8 фіналу його суперником став Ставрос Ладерос із Бельгії (четвертий сіяний турніру). Ярослав здобув розгромну перемогу з рахунком 6:1, 6:0. У запеклій боротьбі чвертьфіналу кам'янчанин переграв сьомого сіяного турніру, українця Макара Гурала - 6:4, 7:6(4). Потім Я.Вовк здолав потужного болгарського тенісиста Стеліяна Даракева (другий сіяний на турнірі) у двох сетах — 6:3, 6:2. У вирішальному поєдинку за титул чемпіона Ярослав Вовк зустрівся з лідером посіву Георгом Абушенком, який виступав під нейтральним прапором. На превеликий жаль, під час фінальної зустрічі через надмірне фізичне навантаження у нашого земляка виникли проблеми зі здоров'ям, які завадили йому продовжити боротьбу у другому сеті. Рахунок зустрічі 0:6, 0:1. Таким чином, Ярослав Вовк офіційно став срібним призером престижного європейського турніру в одиночному розряді.
Ярослав Вовк виступав у парі з українцем Мироном Скакуном. Вигравши у дуета Александр Санду (Молдова)/Александру Танаселе (Румуня) з рахунком 6:3, 6:0, хлопці на стадії 1/2 фіналу поступилися майбутнім срібним призерам турніру — українсько-бельгійській парі Данило Данилевський/Ставрос Ладерос 2:6, 3:6. За регламентом змагань, вихід до півфіналу гарантував українському дуету бронзові нагороди.
Текст Віктора КУЛЕНКА.

В Горішніх Плавнях, з 23 по 29 березня проходив престижний всеукраїнський тенісний турнір найвищої категорії "А" FERRUM CUP U16. Вихованці кам’янської ДЮСШ №3 продемонстрували солідний результат, завоювавши повний комплект нагород у протистоянні з найсильнішими ракетками України.
У підсумковому заліку тенісисти з Кам’янського здобули: одне "золото" (Аріана Багбая — одиночка), два "срібла" (Аріана Багбая, Ярослав Вовк — пари), одна "бронза" (Архіп Пікуш — пари).
Аріана Багбая стала головною героїнею змагань серед дівчат. Її шлях до "золота" в одиночному розряді почався з надважкого "валідольного" матчу проти киянки А.Миколюк - 3:6, 6:3, 6:4. Надалі наша землячка впевнено пройшла сітку, здолавши у півфіналі четверту сіяну харків`янку К.Стаценко з рахунком 6:2, 6:4. Фінал став справжнім тріумфом кам’янської школи, адже суперницею Аріани була Анастасія Кузнецова, яка довгий час виховувалася під керівництвом тренера Сергія Козченка. До золотого дубля Аріані Багбая не вистачило зовсім трохи. У парному розряді разом з Анастасією Черкун (Мелітополь) вона виборола срібну медаль, поступившись у драматичному фіналі лише на супер-тай-брейку 7:6(4), 4:6, 8:10 другим сіяним Ніка Свирид (Одеса)/Кіра Стаценко (Харків).
Ярослав Вовк продемонстрував зразкову гру в парному розряді разом із столичним тенісистом Тимуром Теном. Хлопці створили справжню сенсацію, вибивши у чвертьфіналі третій сіяний дует Руслан Третяченко (Кривий Ріг)/Данило Шаповалов (Запоріжжя) з рахунком 6:3, 6:1. У фіналі проти лідерів посіву хмельничанина Олексія Гейващука та Володимира Чепелюка із Рівного доля титулу вирішувалася в лотереї тай-брейку. Попри поразку 4:6, 7:6, 7:10, Ярослав привіз додому почесне "срібло" та статус одного з найперспективніших парних гравців.
Архіп Пікуш став автором перемоги у чвертьфіналі парного розряду, де разом із киянином Кирилом Траверсе переграли других сіяних фаворитів турніру Єгор Коровій (Миколаїв)/Марк Мещеряков (Жовті Води) 6:4, 6:4. У кам’янському дербі в півфіналі Архіп поступився Ярославу Вовку, але впевнено зафіксував за собою бронзову нагороду турніру.
Брат і сестра Андрєєви, Владислав і Дар`я, хоча цього разу зупинилися за крок до медалей, наші спортсмени показали гру найвищого рівня. Влад у парі з черкащанином К.Алєксєєвим ледь не створив гучну сенсацію турніру, вигравши перший сет у майбутніх чемпіонів з рахунком 6:1, але поступився у запеклій боротьбі в чвертьфіналі. Дар’я також дійшла до 1/4 фіналу парного розряду, де лише в лотереї супер-тай-брейку поступилася майбутнім фіналісткам з рахунком 5:10.



