У Кам`янському КСЦ "Дніпровець" пройшла першість Дніпропетровщини з важкої атлетики, присвячена 130-річчю Дніпровського металургійного комбінату. За нагороди на помості змагалися 38 хлопчиків і дівчаток вікової категорії 2006 року народження і молодше з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда, Софіївського району та Кам'янського.
"Честь Кам'янського захищають шість спортсменів, - розповідає головний суддя першості, Заслужений тренер України Сергій Петеримов. - Серед них є хлопці з порівняно великим досвідом виступів. Наприклад, Євген Шкода вже двічі ставав переможцем першостей Дніпропетровської області: серед хлопців до 13 і до 15 років. За підсумками цих змагань буде сформована збірна нашої області, яка візьме участь в першості України (9-14 квітня, місто Славутич). Хочеться подякувати голові профкому "Металургів" Олегу Нагорному, директору військово-патріотичного клубу Дніпропетровської області Олександру Азарову, директору гіпермаркету "Епіцентр" Євгену Лагутіну за надання допомоги в проведенні першості. А також директору ДМК Олександру Подкоритову за надану спортивну базу, за розвиток важкої атлетики в нашому клубі. Клубі, що має великі спортивні традиції не тільки в Кам'янському, а й в Україні".
У святковій церемонії відкриття змагань взяли участь почесні гості: голова профспілкового комітету "Металургів" Олег Нагорний, начальник відділу молоді та спорту департаменту з гуманітарних питань міськвиконкому Анатолій Івашина, голова Дніпропетровської обласної федерації важкої атлетики Дмитро Бровко, голова міської федерації важкої атлетики міста Кам'янське "Важкоатлетичний союз Придніпров'я "Руслан Шкода, чемпіон Радянського Союзу з важкої атлетики Дмитро Ледзинський, директор Кам'янського гіпермаркета "Епіцентр" Ігор Лагутін.
Вітаючи спортсменів з відкриттям обласної першості, Олег Нагорний побажав усіляких гараздів їм та їхнім тренерам. "Вітаю з цим чудовим святом. Бажаю всім благополуччя, здоров'я, миру, добра і впевненості в завтрашньому дні. Вже не перший рік профспілковий комітет "Металургів" підтримує такі змагання і є їх головним спонсором. Ми надаємо медалі і шикарні призи. Йдучи назустріч побажанням спортсменів, цього разу ми підготували косметичні набори, що користуються у них популярністю. Досвід показує, що нам під силу будь-які труднощі. Пам'ятайте, що профспілка "Металургів" завжди поруч і готова надати підтримку в найскладніших ситуаціях, у вирішенні найскладніших питань. Разом ми сила!", - сказав Олег Нагорний.
У числі почесних гостей був керівник гіпермаркету "Епіцентр" Ігор Лагутін, що представляє родину мережевих магазинів, керівником якої є президент Всеукраїнської федерації важкої атлетики Олександр Герега. "Мені дуже приємно перебувати серед вас, - зазначив І.Лагутін. - Хотілося, щоб ви виросли здоровими, щоб дівчата були найкрасивішими, щоб хто-небудь з вас став обов'язково чемпіоном України, Європи або світу, щоб ви прославляли наше місто. Я сам займався важкою атлетикою. Звичайно майстром не став, але зі спортом продовжую дружити. Будьте здоровими, успішними і нехай перемоги завжди будуть з вами".
Свою особисту думку про змагання сказав президент Дніпропетровської обласної Федерації важкої атлетики Дмитро Бровко: "Ці змагання проводяться саме для того, щоб зрозуміти наскільки спортсмени перспективні. Для багатьох штангістів це взагалі перші великі змаганнях в їх спортивній кар'єрі. А далі все буде залежати від них самих і від тренерів".
Після церемонії відкриття першості почалися безпосередньо самі змагання. Два потоки штангістів протягом трьох годин показували свою майстерність, вміння і навички боротися в усіх підходах до залізного снаряду.
За підсумками змагань штангісти Кам'янського завоювали чотири нагороди. Переможцем першості став Євген Шкода (на верхньому фото), що виступав у ваговій категорії 45 кг. У двоборстві він в сумі набрав 117 кг. До речі, вихованець заслуженого тренера України Сергія Петеримова з КСЦ "Дніпровець", повторив рекорд області серед важкоатлетів до 13 років, вирвавши штангу вагою 52 кг. Ще два підопічних тренера КСЦ "Дніпровець" отримали "срібло" і "бронзу" у ваговій категорії 49 кг. Відповідно відзначилися Данило Гнєдов і Віктор Безцінний. Друге місце також зайняв Гліб Котенко, вихованець тренера ДЮСШ № 2 Олексія Юхимовича Петеримова.
Переможець нинішньої першості дванадцятирічний учень ліцею НІТ № 2 Євген Шкода починав свою спортивну кар'єру з плавання. Школяр займався в басейні "Дніпровець" у тренера Людмили Литвиненко. Але майже річна зупинка на ремонт басейну, а також знайомство з Заслуженим тренером України з важкої атлетики Сергієм Володимировичем Петеримовим кардинально змінили його подальшу спортивну орієнтацію. Женя вибрав спорт сильних людей, гру з залізом. "Напевно все-таки тренер сподобався дитині, зумів його зацікавити важкою атлетикою", - говорить Руслан Шкода, батько Євгена.
"У серпні буде чотири роки як я перший раз прийшов в зал КСЦ "Дніпровець" і взявся за гриф штанги. У мене тоді виникло бажання зайнятися собою і стати сильним. Зараз я виконав норматив другого розряду серед дорослих і стараюся йти до наміченої мети, стати майстер спорту", - розповідає Євген Шкода.
Зрозуміло, що початківців-штангістів тренери не виставляють на великі змагання, дають їм так би мовити "оперитися", відчути штангу. "Якщо бачимо, що він готовий, то тоді виставляємо на змагання. Адже спортсмена, та ще початківця, легко зламати морально. Все для них починається на рівні міста. Зрозуміло, що і свої перші нагороди хлопці отримують на клубних або міських змаганнях", - пояснює Руслан Шкода. За час заняттями важкою атлетикою Євген завоював десь близько двох десятків медалей і грамот.
Перший великий успіх прийшов до Євгена Шкоди два роки тому, коли той став срібним призером першості області. "А в грудні минулого року я вже отримав титул переможця обласної першості серед тринадцятилітніх спортсменів (в свої 12 років. - прим. Автора). У січні поточного року на першості серед 15-річних важкоатлетів був другим", - розповідає Женя. А перед цим в листопаді 2018 року на першості України серед 15-річних, Євген зайняв гідне шосте місце.
У ліцеї НІТ до спорту ставляться з благоговінням, і без участі учнів-спортсменів не обходиться жоден захід. Їх ставлять в приклад як людей, що підтримують позитивний імідж навчального закладу. Але і в навчанні не дають поблажок. Можливо тому практично всі спортсмени ліцею, якщо не відмінники, то хорошисти. "Син вчиться краще, ніж я в свій час, - посміхаючись розкриває секрет Руслан Шкода. - Якщо брати за тодішньою п'ятибальною системою навчання, то Женя отримує позначки десь в районі четвірки. Я задоволений його оцінками".
Звичайно рано загадувати ким стане юний Євген Шкода, але своє майбутнє він має намір зв'язати з спортом. "Років п'ять тому я хотів бути поваром і відкрити свій ресторан. Зараз бачу своє майбутнє в спорті. Єдине місце де я повністю розслабляється - це спортзал. Мені тут добре і комфортно. Тут я вирішую поставлені перед собою цілі", - резюмує нашу бесіду 12-річний штангіст.