Сімнадцятого березня на рингу Кам'янської ДЮСШ № 1 відбувся перший турнір з боксу пам'яті тренера Валерія Миколайовича Макарова.
В урочистій частині відкриття змагань взяли участь радник міського голови з питань молодіжної політики та спорту Олег Орлов, начальник відділу спорту та молоді міської ради Анатолій Івашина, один зі спонсорів турніру депутат міської ради від ВО "Батьківщина" Сергій Миршавка, директор ДЮСШ № 1 А. П.Бурма, боксери, вихованці Валерія Миколайовича Макарова. Приїхали із Запоріжжя його дочка і дві внучки.
Тренер відділення боксу ДЮСШ № 1 Вадим Бурбига ще три роки тому поділився з Михайлом Болдовим ідеєю проведення турніру, присвяченого тренеру Валерію Миколайовичу Макарову. Колишній вихованець тренера підтримав її. "Тоді ми згадували, що людині, яка внесла величезний внесок у розвиток боксу в нашому місті, так ніхто і не спромігся провести пам'ятний турнір, - каже організатор змагань, тренер В.Бурбига. - Ми почали шукати спонсорів для проведення масштабних змагань. Відгукнулися небайдужі до спорту люди: Сергій Миршавка, Оксана Федосюк, Анатолій Александров, Сергій Боровик. І ось тепер ми зробили відкриту першість ДЮСШ № 1, на яку запросили боксерів з Дніпра, Запоріжжя, Покровська (Донцка область), Вільногірська, Жовтих Вод, Кривого Рогу, Тернівки. З 120 учасників половина спортсменів з Кам'янського. Свою майстерність показують боксери 2004 року народження і молодше. Надалі ми хочемо зробити турнір для молодих спортсменів, так би мовити робити обкатку для початківців. А нинішній турнір, як перший, повинен запам'ятатися виступаючим назавжди".
Михайло Болдов познайомився з Валерієм Миколайовичем Макаровим в 1975 році. "Після закінчення Кіровоградського педагогічного інституту майстер спорту СРСР Валерій Макаров приїхав до нашого міста працювати тренером з боксу, - згадує М.Болдов. - Він створив команду боксерів і почав з ними займатися. Один день тренував в ПТУ № 23, другий - в спортклубі на вулиці Колеусівська. Саме там за його участю в 1979 році був організований турнір імені Серго Орджонікідзе. Ці змагання вісім років були як республіканський турнір. А останні чотири роки вони вже мали статус Всесоюзного боксерського турніру, куди приїжджали чемпіони Радянського Союзу, команди з Польщі, Групи радянських військ у Німеччині. Завдяки активній позиції Валерія Макарова в 1981 році у нас в місті (в СК "Прометей") проходив Кубок СРСР з боксу. Валерій Миколайович Макаров був справжній патріот міста. А для своїх учнів він став мудрим наставником, філософом. Кожного, в тому числі і мене, Валерій Миколайович проводив в армію, зустрів з неї, одружив. Все це проходило з його участю. Він ніколи не був байдужим до долі своїх учнів. Сьогодні багато хто з нас, хто живе в Кам'янському, присутні на цьому турнірі. Валерій Макаров виховав шість майстрів спорту Радянського Союзу. Сподіваємось, що турнір, який ми організували, в подальшому буде календарним".
Вшанувати пам'ять батька, із Запоріжжя приїхали Вікторія, єдина дочка Валерія Миколайовича Макарова, і дві внучки - Лада і Анастасія. "Не дивлячись на те, що тато був в моєму вихованні строгим, разом з тим він всім, в тому числі і мені, запам'ятався людиною з величезним запасом гумору, - розповідає Вікторія Валеріївна. - Це найголовніший чоловік у моєму житті. якого я дуже любила. Валерій Миколайович - людина, яка зробила для оточуючих його людей багато добра. У нього багато вдячних учнів. на жаль тато не дожив до появи на світ другої внучки Лади, якій зараз три з половиною роки. 18 березня п'ять років як він нас усіх покинув і пішов в інший світ. Я дуже рада, що тата пам'ятають, і в його честь влаштували боксерський турнір".
Вікторія в дитинстві займалася плаванням в басейні "Прометей". Та через поганий зір їй довелося покинути спорт. Її старша дочка Анастасія вісім років займалася спортивною аеробікою, хоча вже не в нашому місті, а у тренера Світлани Іванівни Атаманюк в Запоріжжі. "Мій дідусь був самим класним. Він допомагав мені у всьому. У нас з ним були стосунки більш довірчі ніж з батьками. Я дуже важко пережила його смерть. Дуже рада, що влаштували таке спортивний захід і запросили нас. Це означає, що дідуся не забули", - говорить Анастасія, внучка Валерія Макарова.
"Не дивлячись на те, що Валерій Миколайович був мужній і вольовий боксер, в сім'ї, в домашній обстановці він мав славу дуже жартівливої людини. Ми знали, що з ним завжди буде весело", - згадує Ольга, племінниця В.Макарова.
Для учнів Валерій Макаров був другим батьком. З ними він проводив дуже багато часу. "Я тренувався у Валерія Миколайовича Макарова більше десяти років, - згадує Анатолій Козаченко. - Виконав нормативи кандидата в майстри спорту. Ми з тренером проводили більше часу, ніж в родині. У нас було по п'ять тренувань на тиждень. А по четвергах він влаштовував для учнів банний день. Валерій Миколайович був для нас авторитетом не тільки як тренер, але і як людина. Ми його розуміли з півслова. А всі його вказівки були для нас законом. І завдяки його тренерському таланту багато учнів знайшли себе як в спорті, так і в звичайному житті. Мені довелося взяти участь в різних змаганнях. А найбільше запам'яталися останні чотири боксерських турніри імені Серго Орджонікідзе, які проводилися на базі спортклубу ДКХЗ".
Урочиста церемонія відкриття турніру пам'яті тренера Валерія Миколайовича Макарова плавно перейшла в боксерські поєдинки. Протягом п'яти годин на рингу, свого часу подарованого Фондом братів Кличків, майстри шкіряної рукавички радували присутніх видовищними боями. Десь там, в іншому світі, можливо, за ними спостерігала і людина, якій вони присвячені.
Після кожного поєдинку головний суддя турніру майстер спорту СРСР Віктор Мельник та секретар Анатолій Румянцев оголошували результати. Ніхто з учасників цих змагань не поїхав додому без нагород і сувенірів.