ГоловнаDSC 0073
 
"Христос народився - весь світ веселився!" - "Славімо його!" - такими словами віталися всі, хто потрапив сьомого січня в музей історії Кам`янського на святкування Різдва Христового. 
 
"Світ пережив велику подію, коли Віфліємська зірка подала людству надію у вигляді народження Сина Божого. Ми віримо в те, що ця подія принесе мир на Україну, принесе нам щастя і добро. Тому в цей час із хаоса народжується Космос, і саме зараз триває, як вірували давні слов`яни потужна битва Добра зі Злом. І Добро перемагає. Різдвяна зірка наповнила наші оселі теплом і добром, а серця вірою, надією та любовю і зміцнила нашу віру і духовну силу. Мені приємно, що тут зібралися представники творчих професій, люди різного віку і дуже багато дітей", - сказала директор музею Наталя Буланова, відкриваючи святкову програму.
 
 
З вітальним словом до присутніх звернулися настоятель козацької церкви святої Покрови УПЦ Київського Патріархату отець Феодосій, а також секретар Кам`янської міської ради Олександр Залевський. 
 
1DSC 0020
 
Вже впродовж декількох років в музеї свято розпочинається із майстер-класу традиційного плетіння Дідуха. Не відійшли від традиції і цього разу. Дідух - це останній сніп пшениці, який заносили до хати, ставили на покутті. Це був символ роду. До речі, в нашому  музеї зберігається колекція Дідухів. Сьогодні майстер-клас провела і сплела Дідуха Заслужений майстер народної творчості України Наталка Рибак з Петриківки. "Я дуже вдячна всим, хто допомагав мені плести Дідуха. Тому що самій це зробити було б складно, на плетіння пішло б не менше двох-трьох днів, - сказала Н.Рибак. - Чим незвичайний нинішній Дідух. Він плететься з жита, до якого додають якісь сухоцвіти. Цього року до жита додали ось такі коричневі шишечки рослини, яка називається ворсянка. Її колись в дуже великих кількостях експортували в Англію і нею розчісували самі найдорожчі сорти дорогезного шикарного сукна. А ми його вплели в Дідух. Тому, що коли цією шишечкою погладити, вона лагідно розчісує, а коли навпаки - вона коле. От так  і Україна. Ми добрі, лагідні, мирні люди. Але якщо до нас ставлення погане, то ми боронимось".
 
2DSC 0025
 
Наталя Рибак отримала від директора музею календар на 2017 рік, присвяченого Мамай-фесту. Над цим виданням спільно працювала Н.Буланова із Заслуженим діячем митців України Орестом Скопом, який потужно допомагає щорічному проведенню фестивалю. Такі ж календарі отримали місцеві художники різних поколінь, чиї роботи присутні на виставці "Різдво Христове 2017": Заслужений художник України Анатолій Жежер, Сергій Бабіч, Алла Троян, Алла Михайлюк, Марія та Ірина Слободяник, Володимир Сорочан, Вікторія Рябова, Ганна Мішина, Алла Міхальчук, Олександр Чегорко (потрібно нагадати, що 9 грудня минулого року в Харківській галереї імені Генріха Семирадського відкрилась виставка "Кам'яна Могила. Містична тріада", в якій експонуються роботи художників із Кам`янського Сергія Лаушкіна і Олександра Чегорка, - прим. автора). До речі, Олександр також отримав подяку від Генерального Консула України в Мюнхені (Німеччина) Вадима Костюка за участь у виставці в культурному павільоні Генерального Консульства України.
 
3DSC 0057
 
Присутні оплесками привітали Сергія Петренка, якого командування відпустило на Різдвяні свята з фронтової передової. Сергій приклав багато сил і часу для висвітлення всіх девяти Мамай-фестів. Йому також було вручено календар. 
 
Потім до музею завітали колядники, які виконали а-капела декілька пісень.
 
Свято продовжилось на другому поверсі музею, де глядачі змогли подивитись виставку Львівського клубу українських митців "Криворівня - українські Афіни" і виставку дитячої творчості, де представлено близько чотирьохсот робіт. Колядницькими піснями потішили слух присутніх гурт "Співаночка"учнів СШ № 28 та духовний хор "Canticum novum" (керівники Альберт Роже і Генрієтта Роже) при костьолі св. Миколая. 
 
4DSC 0108
 
5DSC 0117
 
Гості також могли помилуватися приватною виставкою "Чарівний чобіток" Лізи Бєлінської. В ній зібрано більше шестисот мініатюрних чобітків, виготовлених із різноманітних матеріалів в різні часи.
 
Текст Віктора КУЛЕНКА.