З першого дня осені в музеї історії Кам'янського демонструвалась виставка «Дивосвіт Галицької вишивки», на якій були представлені рушники і сорочки з фондів Червоноградської філії Львівського музею історії релігії. Одночасно в Червонограді експонувалася виставка рушників з фондів Музею історії Кам'янського під назвою «Рушник - душа українського народу». 11 жовтня відбулось урочисте закриття виставки в Кам'янському.
"Такі виставки мають особливе значення. Адже українська вишивка - це засекречена система знаків і символів, яка передавалася від покоління до покоління. До нас надійшло чимало позитивних відгуків від городян, які зарядилися енергетикою вишивки, здатної лікувати людські душі", - зазначила директор музею Наталя Буланова.
ФОТОАЛЬБОМ https://vk.com/album84493189_237077906
На закриття виставки в Кам'янське приїхали працівники Червоноградської філії Львівського музею історії релігії на чолі із завідуючою Галиною Гриник. Вона розповіла про особливості вишивки на одязі і рушниках з точки зору історичного розвитку Галицько-Волинського краю. Повідала цікаві факти про походження Сокальського рушника, який вишивався чорним кольором, і про те, чому більшість представлених рушників періоду після Другої світової війни зшиті, а не цілісні, як це повинно бути. Наталя Буланова передала Галині Гриник збірник матеріалів науково-практичної конференції "Українське козацтво в етнокультурному просторі Придніпров'я" і видання творів нашого поета Володимира Сіренка. Гості ж, в свою чергу, вручили каталоги червоноградського музею і сувеніри.
Потім всі присутні змогли оглянути експонати виставки.
Текст: Віктор КУЛЕНКО.