1957_19_мая_Зооцирк_Фото.JPG

Ось уже близько місяця працює в Дніпродзержинську звіринець циркового об'єднання. За цей час його відвідали тисячі трудящих і дітей. Багатьох цікавить запитання: як попали ці звірі до звіринця?

Більшість тварин, що демонструються, надходить до звіринця через Зооцентр, який має зоготівельні бази в найбільш багатих і зручних для виловлювання звірів районах країни, а також купує тварин за кордоном. Деякий приплід дають і тварини, що перебувають у звіринці. Приміром, чорнявий капуцинчик за кличкою "Шахтарчик", павіан-гамадрил "Донбас", що рідко злазить з "рук2 матері, народився не в тропічних країнах, а в містах Макіївці і Кадіївці. Зовсім недавно розмноження мавп вважалося складною проблемою. Нині вона успішно розв'язана медико-біологічною станцією в місті Сухумі.

Олень "Яша" - колишній вихованець піонерів міста Грозного, гієна "Данилушка" - виросла в зоологічному кутку дідкся Дурова.

Багато вибракуваних тварин надходить у звіринець з різних дресирувальних груп. Це колишні чотириногі "артисти" цирку, які не виправдали сподівань дресирувальників або надмірно виявили свої хижі схильності. Левиця "Дора" неодноразово брала участь у виступах групи тварин заслуженого артиста РРФСР Кліниса, лев "Раданес" - в групі заслуженої артистки РРФСР Бугрімової, дикий кабан "Пушкар" дістав свою кличку цілком обгрунтовано: він стріляв з гармати на арені цирку, а сніжний барс демонстрував свої стрибки в номері, поставленому заслуженим артистом РРФСР - Александровим.

Робота з чотириногими "артистами" складна, небезпечна і вимагає величезної витримки, відмінного знання поведінки тварин, яка не завжди відповідає вимогам режисера.

Білий ведмідь "Пушок" приніс чимало клопоту, коли брав участь у зйомках кінофільму "В льодах океану". Вперше вийшовши на полювання за рибою, він був підхоплений течією, яка віднесла його у водоспад. Це прийшлося не до смаку "Пушку" і розпал зйомок він виліз з води і втік. Півтора тижні мисливці розшукували "артиста", щоб повернути його на місце "роботи".
Зовсім недавно прийшли зі сцени до звіринця вовки, єноти, поні. А буває і навпаки: особливо красиві або розумні тварини, а також молодняк, що підріс, "уходить" з звіринця, щоб зайняти місце на освітленій яскравими вогнями арені цирку. Блискуче працюють зараз колишні вихованці звіринця бурі і гімалайські ведмеді-канатохідці в номері артистки Подчернікової, а втішний незграбний бегемотик "Малишка" танцює вальс в номері народного артиста СРСР Дурова.

Буває, хоч і дуже рідко, що таврини гинуть. Недавно несподівано пав величезний павіаг-гамадрил "Батя". Мавпи хворіють тими ж хворобами, що і людина: грипом, тифом. За даними медико-біологічної станції м.Сухумі з усього тваринного світу тільки у мавп можна виявити підвищений кров~яний тиск - гіпертонію.

Яка ж доля тварин, що загинули? Найбільш цінні експонати змінюють вольєри і клітки звіринця на полиці зоологічного музею Дніпропетровського Державного університету.

Н.Ельворті, лектор зоовиставки № 4.

На знімку: людиноподібна мавпа "Африканчик" (порода "Шимпанзе"). "Африканчик" привезений до нас на літаку з Африки.
Фото І.Василенка.

"Дзержинець" 19.05.1957.