druzhko
 
 
У Кам'янському живе талановита письменниця і поетеса Марія Дружко. Свій час дівчина присвячує не лише творчості, а й активно підтримує розвиток мистецтва в нашому місті, будучи музою творчого проекту "VivArt".
 
Марія Дружко народилася в 1983 році, і з самого дитинства у неї проявився поетичний талант. "Я почала писати вірші до того, як навчилася писати, тому перші мої вірші записувала мама в зошит, яка зараз зберігається в сімейному архіві".
 
Незважаючи на те, що волею долі дівчина позбавлена можливості бачити світ навколо себе, так як втратила зір ще в дитинстві, Марія Дружко з відзнакою закінчила школу №38 і поступила до Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, який блискуче закінчила в 2005 році.
 
Перша книга Марії Дружко "Журливі журавлі" вийшла в 1999 році. Як розповіла поетеса, цю книгу їй подарував її наставник в літературі член Національної спілки письменників України Микола Ніколаєнко. "З Миколою Антоновичем я познайомилася під час літературно-мистецького конкурсу "Собори наших душ", де він був членом журі, - розповіла Марія. -Тоді я не зайняла ніяких місць в конкурсі і мені порадили з ним проконсультуватися з приводу моєї творчості. Близько двох років ми з ним спілкувалися в листуванні, я відправляла йому поштою свої вірші, які він редагував і повертав мені назад. У 1999-му році мені виповнилося 16 років, і до дня мого народження Микола Антонович разом зі своїм колегою по перу Григорієм Бідняком подарував мені книгу, де були зібрані всі тексти, які я відправляла йому. Саме він привів мене в професійну літературу".
 
У 2003 році Марія Дружко стала членом Національної спілки письменників України. Так почався новий етап в творчому розвитку молодої письменниці. У 2008 році Марія Дружко отримала міжнародну українсько-німецьку премію ім. Олеся Гончара за роман "Шейла". Потім були премія Валеріана Підмогильного (2012 р.) і перемоги в багатьох інших літературних конкурсах. У творчому портфоліо Марії Дружко - публікації в багатьох журналах та альманахах і 6 персональних книг, одна з яких, "Казочка про рукавички", написана для дітей. У 2016 році вірші нашої землячки увійшли до антології сучасної новелистики і поезії України.
 
У 2017 році Марія закінчила роботу над другим романом "Полювання на тура". "Ця книга виявилася абсолютним експериментом, оскільки написана в новому для мене жанрі вуличного роману, - зізнається автор. - Крім того, в тексті переплітаються три тимчасових простори від давнини до наших днів, де поруч зі звичайними людьми живуть міфічні герої: мавки, повітрулі, чугайстери, перелісник і т. д. Події роману відбуваються в чорнобильських лісах". На моє запитання, про що ж її нова книга, Марія загадково відповіла: "Мій роман про те, як просто зруйнувати світ, в якому ми живемо, але його так само легко може врятувати звичайна людина, якій одного разу відкривається чарівництво повернення величних диких турів в рідні чорнобильські ліси".
 
Марія Дружко активно підтримує популяризацію мистецтва серед молоді. Спільно з клубом "VivArt" вона організувала онлайн проект "АртВиклик". Ідея полягає в тому, щоб об'єднати в соцмережах творчих людей, незалежно від напрямку мистецтва, віросповідання та мови, якою вони говорять. Творчі люди передають по ланцюжку відеодзвінок, в якому демонструють свій талант, називаючи ім'я того, хто повинен з'явитися в наступному відео. А головна ідея проекту полягає в слогані "Мистецтво єднає світ".
 
К. Кіба
Джерело http://sobitie.com.ua